System RetroPlate obejmuje 3 podstawowe kroki, które wykonują Autoryzowani Wykonawcy RetroPlate, aby dostarczyć posadzki wysokiej jakości i zgodnie z technologią:

Szlifowanie posadzki betonowej

Pierwszym krokiem jest szlifowanie zgrubne diamentami o większej gradacji, których zadaniem jest usuniecie występujących na posadzce powłok (żywic, farb, powłok polimerowych, wosków), linii wyznaczających obszary robocze i ciągi komunikacyjne oraz niedoskonałości takich jak ślady po oponach. W zależności od stopnia ekspozycji kruszywa, jakie chcemy osiągnąć można szlifować płytko – „kremowe wykończenie” bez odsłonięcia kruszywa, szlifować średnio głębokie – odsłonięcie drobnego kruszywa (tzw. „sól z pieprzem”) lub szlifować głęboko odsłaniając grube kruszywo. Szlifowanie służy również wyrównaniu powierzchni posadzki, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Zagęszczenie chemiczne betonu

Drugim krokiem jest aplikacja preparatu RetroPlate® w celu chemicznego zagęszczenia posadzki. RetroPlate penetruje powierzchnię betonu, reaguje chemicznie z betonem utwardzając i zagęszczając posadzkę. Preparat wypełnia pory w betonie i tworzy gęstą, zwartą , odporną na ścieranie powierzchnię. Odpowiednie zagęszczenie chemiczne betonu jest kluczem dla osiągania długoterminowych korzyści z technologii polerowanego betonu. Wielu dostawców chemii do posadzek twierdzi, że ich preparaty skutecznie działają na posadzkach polerowanych, ale na świecie jest tylko jeden RetroPlate!

Polerowanie posadzki

Ostatnim krokiem jest polerowanie betonu używając stopniowo narzędzi diamentowych o coraz mniejszym uziarnieniu. To procedura polerowania ostatecznie wyciąga z posadzki połysk. Posadzka może otrzymać wykończenie matowe, satynowe, aż po wykończenie na wysoki połysk. Powierzchnie dodatkowo można barwić, a jeśli jest to posadzka w nowym obiekcie, na etapie projektowania mieszanki betonowej można przewidzieć dodatkowe elementy dekoracyjne takie jak np., szkło.

Posadzki w Systemie RetroPlate wykonywane są przez Autoryzowanych Wykonawców.

Wypełnij formularz kontaktowy po prawej stronie i dołącz do klientów, którzy dla swojej posadzki wybrali System RetroPlate:
 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości